بهترین داروخانه آنلاین

بهترین داروخانه آنلاین

بهترین داروخانه آنلاین

سلام به دوستان و همراهان همیشگی وب سایت داروخانه آنلاین دیجی دارو. امروز چهارشنبه 15 ام شهریورماه 1402 شمسی می باشد. مصادف با اربعین حسینی که یک روز تعطیل و گرم تابستانی را شاهد هستیم. امیدوارم تا این ساعت از روز اوقات خوشی را به دور از هیاهو سپری کرده باشین. در این اوضاع واقعا افتضاح اقتصادی که بیشتر هم وطنان با اون دست و پنجه نرم می کنند رسالت داروخانه های آنلاین بیشتر از همیشه برای کمک رسانی و خدمت به هم وطنان شده است. من اطمینان دارم تمامی همکاران من در تمام ایران عزیزمان بیشتر برای اینکه بتوانند خدمتی بیشتر و در خور این عزیزان انجام دهند تلاشی شبانه روزی و بی وقفه انجام می دهند.

ذات داروخانه های آنلاین در تخفیف ها و جشنواره هایی هست که در دل خود نهفته دارند. خیلی از عزیزان فکر می کنند هیچ ارزانی بی حکمت نیست. ولی در داروخانه های آنلاین به این علت که داروخانه باید جذابیت برای مشتری ایجاد کند که زحمت دادن سفارش را در سایت مشتری به خود داده و زمانی هم منتظر دریافت سفارش بماند، پس حتما باید مزیت هایی برای مشتری محترم داشته باشد. لطفا دوستان عزیز بدبینی را کنار گذاشته و به مجموعه های داروخانه های آنلاین در سراسر کشور با دید خوب و مثبت نگاه کنند.

تیم دیجی دارو و بنده حقیر همیشه اولین چیزی که در ذهن ما نقش بسته این هست که بتوانیم خدمتی شایسته حتی در دورترین روستای این مرز و بوم به هم وطنان خوب و نجیبمون برسونیم. شاید لبخند کودکی که در محروم ترین و صعب العبورترین مناطق ایران عزیزمان ساکن هست از تمام دارایی های دنیا با ارزش تر باشد. از سال 97 که بنده این سایت را استارت زدم بیشتر برای این بود که با دعاهای شما عزیزان باعث شادی روح مادربزرگ عزیزم که از دنیا بیشتر دوست می داشتمت شود. هر کم و کاستی که از تیم دیجی دارو دریافت کردین حتما با بنده و تیم پشتیبانی در جریان گذاشته تا در اسرع وقت مشکل حل بشود. خطاهای انسانی در هر بیزینسی وجود دارند و کم و کاستی ها را به بزرگواری خود ببخشید.

دوستان در نظر داشته باشید بیشتر تخفیف وب سایت دیجی دارو  در بخش حراج باورنکردنی هست و حتما تمامی صفحات آن را مطالعه نمایند. نماد اعتماد وب سایت هم تا 1404 تمدید شده و سابقه کسب و کار ما از 4 سال گذشت. از خداوند بزرگ ممنونم به ما نیرو داد تو این 4 سال توانستیم در خدمت شما عزیزان باشیم.

بحث امروز ما بهترین داروخانه های آنلاین هست. من اگه به جای شما عزیزان بودم 3 تا داروخانه را پیشنهاد می کردم.

 1. داروکده که به دست آقای خداپرست اداره می شود و ایشون بسیار مرد محترم و درستکاری هستند.
 2. مثبت سبز که به دست خانم دکتر حق نژاد اداره می شود و از نزدیک در جریان کار با ایشان هستیم و بسیار تیم حرفه ای و خلاقی دارند.
 3. دیجی دارو که وب سایت بنده دکتر قاسمی می باشد که امیدوارم توانسته باشیم نظر شما عزیزان را جلب نماییم.

با تشکر دکتر قاسمی موسس و مسئول فنی داروخانه انلاین دیجی دارو . 1402/06/15

پشتیبانی تیتک

پشتیبانی تیتک

پشتیبانی تیتک .سلام به دوستان و همراهان همیشگی وب سایت داروخانه آنلاین دیجی دارو. جا دارد سلامی هم ویژه خدمت تمامی موسسین داروخانه های کل کشور عرض کنم که مخاطب مطلب امروز داروخانه آنلاین دکتر قاسمی می باشند. داروخانه آنلاین دیجی دارو در کل سال با حراج باورنکردنی خود باعث جذب مخاطبین بسیاری از ایران عزیزمان شده است.

به دلیل اینکه یکی از مطالب بنده در سرچ های گوگل در صفحه نخست واقع شده و همکاران گرامی به اشتباه تصور می کنند که سایت بنده پشتیبانی تیتک هست برآن شدیم که لینک ها مرتبط و شماره تماس مستقیم تیتک را خدمت عزیزان در این مطلب بگذارم.

شماره مستقیم پشتیبانی سامانه تیتک TITAK  به شرح زیر می باشد:

شماره پشتیبانی تیتک : 22137328 

برای وارد شدن به سامانه تیتک نیز از لینک زیر استفاده نمایید.

https://idp.ttac.ir/identity/login?signin=d9875bf960c89582f1601dc0d658d4b1

دوستان در نظر داشته باشند برای وارد شدن به جای یوزرنیم باید کد GLN داروخانه را وارد نمایند.

در مواقعی که صفحه تیتک داروخانه باز نمی شود می توانید وارد لینک زیر شوید و با استفاده از توضیحاتی که در مورد تغییر ساعت سیستم داده شده مشکل را برطرف نمایید.

https://statisticsreports.ttac.ir/Client/help/fixTime/fixTime.html

امیدوارم از مطلب امروز سایت داروخانه دیجی دارو بهره لازم و کافی را برده باشید. با تشکر دکتر قاسمی 1402/04/28

دوفاستون

دوفاستون

سلام به دوستان و همراهان همیشگی وب سایت داروخانه آنلاین دیجی دارو. امیدوارم آخر هفته خوبی را در کنار عزیزانتان سپری کرده باشید. امروز جمعه 23 ام تیرماه 1402 شمسی می باشد. بحث امروز ما داروی دوفاستون می باشد. در پایین به صورت کامل به شرح این دارو خواهیم پرداخت.

دوفاستون چیست؟

قرص دوفاستون ده میلی گرمی، با نام تجاری Duphaston، نام داروی دیدروژسترون Dydrogesterone است که برای درمان  انواع بیماری‌هایی که از فقدان پروژسترون ناشی می‌شود مورد استفاده قرار می‌گیرد. قرص دوفاستون ده میلی‌گرمی حاوی دیدروژسترون است، که دارای ترکیبی مشتق شده از هورمون پروژسترون، است. پروژسترون به وسیله تخمدان در طول مرحله دوم دوره  قاعدگی تولید می‌شود. این ماده در پوشش داخلی رحم یعنی آندومتر فاز تکثیر را به تشریح تبدیل می‌نماید. این موضوع باعث متوقف شدن رشد آندومتر که در جواب به استروژن در دوره اول قاعدگی ضخیم شده است می‌شود و موجب می‌شود تا  هورمون‌ها و پروتئین‌های مورد نیاز دیگر در صورت بارداری  برای حفظ بارداری ترشح شود و در غیر این  صورت سطح استروژن و پروژسترون کاهش یافته و اندومتر از هم می‌پاشد یعنی قاعدگی رخ می‌دهد. دیدروژسترون موجود در قرص دوفاستون  باعث نظم در قاعدگی می‌شود و برخلاف پروژسترون طبیعی به راحتی جذب شده و می‌تواند به شکل قرص و در غلظت نسبتا کم مصرف شود؛ این  در حالی است که پروژسترون طبیعی توسط دستگاه گوارش به خوبی جذب نمی‌شود. قرص دوفاستون در صورت عدم وجود پروژسترون در بدن و به دلیل اختلالات قاعدگی و اندومتریوز تجویز می‌شود. دوستان در نظر داشته باشید این دارو با نام های تجاری زیادی در بازار دارویی کشور وجود دارد. به عنوان مثال شرکت پخش الیت دارو این دارو را با نام تجاری دوپامد راهی بازار دارویی کشور کرده است.

کاربرد دوفاستون چیست؟

1)درمان اندومتریوز:

افزایش پروژسترون با استروژن کمک بسیاری به تنظیم پریود می‌کند. حتی اگر در حین دوره قاعدگی بارداری رخ داده باشد، پروژسترونی که در آندومتری موجود است و به وسیله تخمدان‌ها تولید شده  مانع  افزایش استروژن و آغاز ترشح هورمون‌ها و سایر پروتئین‌های مورد نیاز برای حفظ بارداری می‌شود و چنانچه بارداری رخ نداده باشد، سطح پروژسترون کاهش یافته و در نتیجه اندومتر از بین می‌رود. اندومتریوز به معنی رشد بافت آندومتر در خارج از رحم است که توقف رشد آندومتریوز موجب کاهش علائم اندومتریوز مانند درد و خونریزی می‌شود.

2)درمان مشکلات قاعدگی:

چرخه قاعدگی طبیعی وابسته به تعامل چند هورمون است؛ از جمله هورمون‌های پروژسترون و استروژن که به وسیله تخمدان و دیگر هورمون‌ها و توسط غده هیپوفیز ترشح می‌شوند. اگر هر یک از این هورمون‌ها در مقادیر صحیحی تولید نشوند چرخه مختل شده و باعث بروز مشکلاتی مانند آمنوره و خونریزی غیر طبیعی رحمی در طی چرخه قاعدگی می‌شود. از آنجایی که مصرف قرص دوفاستون موجب بازگرداندن هورمون‌ها به میزان طبیعی می‌شود، چرخه قاعدگی را منظم می‌کند.

3)درمان جایگزینی هورمون:

مصرف استروژن مانند قرص دوفاستون به عنوان درمان جایگزینی هورمون، موجب کاهش علائم دوران یائسگی زنان مانند: تعریق شبانه، بی خوابی، گرگرفتگی،  خشکی واژن، سردرد، تغییر خلق. خو، عدم تمرکز و از دست دادن انرژی می‌شود. قرص دوفاستون دارای  یک بخش هورمونی پروژسترون است که به عنوان هورمون درمانی برای تقویت صفات زنانه از قبیل رشد پستان و کاهش تولید تستوسترون استفاده می‌شود.

دوستان و همراهان وب سایت ما در نظر داشته باشند که با در دست داشتن نسخه پزشک می توانید داروی دوفاستون را از داروخانه دکتر قاسمی تهیه فرمایید.

امیدوارم از بحث امروز نهایت بهره را برده باشید. با تشکر دکتر قاسمی 1402/04/23

پلاویکس

پلاویکس

سلام روز همگی دوستان و همراهان وب سایت دیجی دارو بخیر و شادی. امروز جمعه 26 خردادماه 1402 هجری شمسی است. امیدوارم در این روز آدینه اتفاقات بسیار عالی در کنار خانواده محترم سپری کرده باشین. امروز در مورد یک داروی مهم قلبی و عروقی می خوام با شما عزیزان صحبت کنم. نام این دارو کلوپیدوگرل به نام برند تولیدی شرکت سانوفی فرانسه به نام پلاویکس می باشد.

مکانیسم عمل پلاویکس:

 • این دارو ابتدا از طریق معده به کبد رسیده و در کبد در اثر فعالیت آنزیم های فعال کننده به متابولیت های فعال تبدیل می شود.
 • داروی فعال شده در کبد، با اتصال به پلاکت های خون، آنها را به صورت دایمی غیرفعال می کند.
 • با مهار پلاکت ها، روند فعال شدن و اتصال پلاکت ها به هم مهار شده و از آنجا که اتصال پلاکت ها عامل اصلی تشکیل لخته خون است، لذا لخته خون تشکیل نخواهد شد.
 • کلوپیدوگرل معمولا در کنار آسپیرین برای درمان بیماری های مرتبط با لخته های شریانی مورد استفاده قرار می گیرد. مانند سکته قلبی، سکته مغزی، حملات حاد قلبی.
 • در افرادی که استنت قلبی یا استنت در سایر عروق بدن دارند، بسته به نوع استنت و نوع بیماری، تا مدت مشخصی در کنار آسپیرین استفاده می شود.
 • در افرادی که به آسپیرین حساسیت دارند، می توان آن را به جای آسپیرین استفاده کرد.

اشکال دارویی پلاویکس:

داروی پلاویکس در قرص های 75 میلی گرم موجود است. نام علمی این دارو عبارت است از ” کلوپیدوگرل”.   اصل دارو محصول شرکت Sanofi فرانسه است که با برند و اسم تجاری PLAVIX تولید می شود. این برند در ایران تحت لیسانس و توسط شرکت عبیدی تولید و عرضه می گردد.

سایر داروهای مشابه و از خانواده کلوپیدوگرل عبارتند از:

 • قرص اسویکس 75 میلی گرم، Osvix
 • قرص زیلت Zyllt  75 میلی گرم
 • و قرص کلوپیدوگرل 75 میلی گرم

دوستان در نظر  داشته باشین با در دست داشتن نسخه پزشک می توانید داروی پلاویکس را از داروخانه آنلاین دیجی دارو با قیمت مناسب تهیه فرمایید.

دوز و زمان مصرف قرص پلاویکس:

 کلوپیدوگرل یک بار در روز مصرف می شود. البته در شرایطی بعد از تعبیه استنت قلبی یا در افرادی که خطر بسیار زیادی برای ایجاد لخته خون دارند، شاید پزشک معالج توصیه کند در روز دو عدد قرص مصرف شود.

 • در ابتدای شروع مصرف دارو جهت سرعت بخشیدن به شروع اثر دارو همزمان 4 تا 8 عدد قرص به صورت همزمان باید مصرف شود.
 • طول مدت مصرف این دارو در افرادی که همزمان از آسپیرین یا سایر رقیق کننده های خون استفاده می کنند، از یک ماه تا یکسال است. البته این دوره با نظر پزشک معالج می تواند کاهش یا افزایش پیدا نماید.
 • در افرادی که این دارو را به جای آسپیرین استفاده می کنند، طبیعتا طول درمان طولانی تر خواهد بود.
 • اگر مصرف دارو یک بار در روز است، ترجیح زمانی خاصی برای آن وجود ندارد ولی لازم است هر روز در زمان مشخصی میل شود. در این شراط بهتر است دارو همزمان با آسپیرین مصرف نشود و 12 ساعت فاصله بین مصرف کلوپیدوگرل و آسپیرین وچود داشته باشد.
 • اگر توصیه به مصرف دو بار در روز است، بهتر است با فاصله 12 ساعت صبح و شب استفاده شود.
 • اگر مصرف دارو را فراموش کردید، تا 6 ساعت مانده به مصرف دوز بعدی می توانید آن را استفاده نمایید. بعد از ان بهتر است دارو را مصرف نکرده و دوز بعدی را در ساعت مشخص مصرف نمایید
 • مصرف دارو با غذا یا بدون غذا تاثیری در جذب آن ندارد.
 • کلوپیدوگرل را می توان خارج از یخچال، در دمای معمولی اطاق به دور از نور مستقیم و حرارت نگهداری کرد.
 • موقع خوردن دارو لازم است دارو با آب زیادی مصرف شود تا احیانا دارو در مری و ابتدای معده موجب سوزش و التهاب نگردد.

موارد مصرف یا اندیکاسیون های قرص پلاویکس:

 •  مهم ترین کاربرد دارو، بعد از حمله قلبی، آنژین ناپایدار و سکته مغزی است.
 • در افرادی که در عروق قلب، مغز یا هر رگ دیگر بدن آنها استنت تعبیه شده است.
 • در افرادی که به دلیل حساسیت نمی توانند از آسپیرین استفاده نمایند، به جای آن توصیه می شود.
 • کلوپیدوگرل داروی بسیار موثر و قوی در مهار پلاکت های خون است. لذا می تواند در کنار آسپیرین، موجب رقیق شدن موثر خون شده و مانع تشکیل لخته خون مجدد گردد.
 • کلوپیدوگرل به نسبت داروهای مشابه مانند پراسوگرل و تیکاگرولول، محدودیت مصرف زیادی ندارد و اکثر افراد می توانند به راحتی از آن استفاده نمایند.

عوارض یا side effect های قرص پلاویکس:

 • مهم ترین وجدی ترینعارضه کلوپیدوگرل، خونریزی است. طبیعتا وقتی کاربرد اصلی دارو رقیق کردن خون است، این رقیق شدن در بعضی از افراد می تواند منجر به خونریزی گردد.
 • خونریزی در اغلب موارد به دنبال ضربه ای سطحی بر روی دست و پا روی می دهد و غالبا به صورت کبودی های کوچک خودش را نشان می دهد. این کبودی های زیر پوست رفته رفته تغییر رنگ داده و معمولا بعد از یک هفته تا ده روز هم ناپدید می شوند.
 • برخی از افراد به کلوپیدوگرل حساسیت دارند و درجاتی از حساسیت به صورت خفیف مانند خارش پوستی و کهیر یا شدید به صورت جوش های پوستی در دست وصورت و حتی تنگی نفس از خود نشان می دهند. در این موارد حتما با پزشک معالج خود تماس بگیرید.

امیدوارم از مطلب امروز داروخانه آنلاین دیجی دارو بهره و استفاده کافی را برده باشین. با تشکر دکتر قاسمی 1402/03/26

پودر کلاژن کلاژینو

پودر کلاژن کلاژینو

سلام به دوستان و همراهان همیشگی وب سایت دیجی دارو. امروز جمعه 12 خرداد ماه 1402 شمسی است. امیدوارم روز تعطیل بسیار عالی و پر از اتفاقات عالی را تا الان سپری کرده باشین. بحث امروز مجله دیجی دارو پودرهای کلاژن است. یکی از پر فروش ترین محصولات داروخانه اینترنتی بنده پودرهای کلاژن می باشد که با تخفیف بسیار عالی به فروش می رسد.

در داروخانه اینترنتی دکتر قاسمی انواعی از پودرهای کلاژن وجود دارد. به عنوان مثال کلاژن فیش ، پودر کلاژن گلد ، پودر کلاژن بیوتی کلاژینو و پودر کلاژن کلاژینو را می توان نام برد که با کلیلک کردن بر روی هر کدام از این محصولات می توانید اطلاعات لازم از جمله تاریخ انقضا و قیمت را جویا شوید.

امروز به طور اختصاصی می خواهیم در مورد پودر کلاژن کلاژینو صحبت کنیم.

پودر کلاژینو یک مکمل ضد چروک و جوانسازی پوست است که بر حفظ سلامت مفاصل نیز تاثیر دارد. کلاژن انواع مختلفی دارد که یکی از مهم ترین آنها کلاژن ماهی می‌باشد. پودر کلاژینو از این نوع کلاژن بوده و اغلب برای کمک به شادابی، آبرسانی، کاهش چین و چروک و جوانسازی پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ با این حال کلاژینو مصارف و خواص دیگری نیز دارد که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

لازم به ذکر است که پودر کلاژن کلاژینو ویشارد تولید کارخانه ویشارد فرانسه است و در شرکت صنایع غذایی فال به سفارش دراژه-ایران بسته بندی می‌شود. هر ساشه از پودر کلاژینو حاوی 4.75 گرم پپتیدهای کلاژن دریایی (ماهی) بوده و هر بسته از این مکمل دارای 30 ساشه می‌باشد. پودر کلاژینو فاقد قند، فاقد چربی، کلسترول و هر گونه مواد نگهدارنده می‌باشد.

خواص قرص کلاژینو:

کلاژن یکی از پروتئین های ساختاری اساسی در بافت پوست می باشد. کلاژن موجب استحکام و قوام پوست می گردد. به علاوه، خاصیت ارتجاعی پوست وابسته به پروتئین کلاژن و الاستین می باشد.

کلاژن به عنوان پروتئینی مهم برای حفظ جوانی پوست شناخته می‌شود؛ منتها جوانسازی و شادابی پوست تنها فایده پودر کلاژینو نیست. حفظ استخوان‌ها و مفاصل، بهبود عملکرد ورزشی و کنترل وزن از دیگر خواص قرص کلاژینو می‌باشد.

پودر کلاژینو برای چاقی صورت:

چاقی صورت یکی از پر مخاطب ترین موارد مصرف پودر کلاژن فرانسوی کلاژینو است. همانگونه که پیشتر توضیح داده شد، پودر کلاژن اغلب برای اثرات مثبتی که بر شادابی و جوانسازی پوست دارد شناخته می‌شود. منتها چاقی صورت بر اثر مصرف کلاژن، باور غلطیست که در بین عموم رواج دارد. با این حال، افزایش رطوبت و کاهش چین و چروک پوست می‌تواند با بهبود کلی ظاهر پوست، تا حدودی به پر تر شدن صورت کمک کند.

نحوه مصرف پودر کلاژینو:

مقدار و نحوه مصرف پودر کلاژینو به شرح زیر است:

 • ابتدا محتویات یک ساشه را داخل یک لیوان بریزید.
 • سپس آب، شیر، قهوه یا نوشیدنی دلخواه را به آن اضافه کنید.
 • تا حل شدن کامل پودر کلاژن ساز کلاژینو، مخلوط را هم بزنید.
 • پس از یکنواخت شدن محلول، آن را میل نمایید.

جالب است که بدانید که در صورت تمایل می‌توانید پودر کلاژن collagino را در انواع نوشیدنی و خوراکی از جمله ماست، دسر، آب میوه یا محلول قرص جوشان با دمای ولرم یا سرد استفاده نمایید.

امیدوارم از مبحث امروز مجله دیجی دارو بهره کافی را برده باشین. با تشکر دکتر قاسمی 1402/03/12

قرص نئوتادین

قرص نئوتادین

نئوتادین _ Neotadin

یکی از دارو های ضد حساسیت نئوتادین  است با نام اصلی دارو دس‌لوراتادین ، این دارو در دسته داروهای آنتی هیستامین قرار دارد. نئودتادین نوعی قرص خوراکی با نام اصلی آن دس‌لوراتادین  ،این دارو برای بهبود علائم آلرژی مناسب می باشد. پزشک برای رفع علائمی مانند آبریزش بینی، خارش چشم، عطسه یا کهیر این دارو را تجویز می‌کند. نئوتادین یک ماده طبیعی خاص به نام هیستامین را در بدن مسدود کرده و از این طریق واکنش آلرژیک را متوقف می‌کند.

عملکرد دارو

قرص نئوتادین متعلق به گروه آنتی‌هیستامین‌ها است و این داروها موارد مصرف و عملکرد مشابهی دارند. نئوتادین با کاهش میزان هیستامین در بدن فرد باعث کاهش علائم آلرژیک می‌شوند. هیستامین‌ها از عوامل مؤثر در ایجاد حساسیت هستند. عطسه، آبریزش بینی، قرمزی و خارش چشم رایج‌ترین آلرژی‌هایی است که توسط هیستامین‌ها ایجاد می‌شوند. در بدن گیرنده‌ای به نام H1 وجود دارد که هیستامین به آن متصل می‌شود. داروی دس لوراتادین در دستگاه گوارش، رگ‌ها خونی، رحم و سایر نواحی بدن برای اتصال به این گیرنده با هیستامین رقابت می‌کند. در نتیجه فعالیت هیستامین مسدود شده و علائم منفی آن تسکین پیدا می‌کند.

موارد مصرف داروی نئوتادین

این دارو هم برای بزرگسالان و هم کودکان تجویز می‌شود. موارد مصرف این دارو عبارت است از:

 • کاهش علائم آلرژی فصلی مانند گرفتگی بینی یا حساسیت در نقاط مختلف بدن
 •  درمان انواع آلرژی
 • رینیت آلرژیک
 • درمان کهیر مزمن ایدیوپاتیک
 • قرمزی چشم‌ها
 • خارش پوست
 • تحریک گلو

قرص نئوتادین برای گوش

آلرژی باعث تورم در اطراف مجرای شیپور استاش می‌شود و از تخلیه مایعات از گوش میانی جلوگیری می‌کند. در صورتی که مایعات در پشت گوش تجمع یابد، احتمال افزایش باکتری و ویروس‌ها در مایعات گوشی افزایش می‌یابد. این باکتری‌ها و ویروس‌ها می‌توانند منجر به عفونت در گوش میانی شوند. در صورتی که فردی تجربه گوش درد در نتیجه آلرژی داشته باشد، درمان آلرژی می‌تواند به بهبود علائم گوش درد کمک کند و احتمال دارد که پزشک برای درمان برخی آلرژی‌ها، داروهای آنتی‌هیستامینی را تجویز کند که نئوتادین یکی از این دارو هاست.

نحوه مصرف نئوتادین

این دارو به دو شکل قرص و شربت عرضه می‌شود. در هر دو شکل معمولا پزشک تجویز می‌کند که دارو یک‌بار در روز مصرف شود. شما می‌توانید دارو را همراه یا بدون غذا مصرف کنید. به‌ دقت دستورالعمل روی بسته دارو را بخوانید و هرگونه سوال را از پزشک خود بپرسید.

اگر برای شما شربت دس لوراتادین تجویز شده است، آن را با قاشق معمولی استفاده نکنید. از قاشق مخصوص یا قطره‌چکان استفاده کنید تا دوز دارو دقیق باشد. اگر از قرصی استفاده می‌کنید که سریع حل می‌شود، آن را روی زبان قرار داده تا حل شود.

در صورتی که یک نوبت از مصرف دارو را فراموش کردید، بلافاصله به‌ محض به یادآوردن آن را مصرف نمایید. ولی اگر تقریباً مصرف نوبت بعدی فرا رسیده باشد آن نوبت را مصرف ننموده و از دو برابر کردن مقدار دارو خودداری نمایید.

دور مصرفی این دارو به شکل زیر می باشد:

 • قرص نئوتادین ۵
 • شربت نئوتادین ۲.۵

دوز مصرفی برای درمان علائم آلرژی و کهیر مزمن

بزرگسالان و کودکان بالای ۱۲ سال می‌توانند در روز یک عدد قرص نئوتادین ۵ را استفاده کنند. کودکان ۶ تا ۱۱ سال می‌توانند در روز نصف قرص نئوتادین ۵ را مصرف کنند. برای کودکان کمتر از ۶ سال دوز دارو باید توسط پزشک تعیین شود.

همچنین بزرگسالان و کودکان بالای ۱۲ سال می‌توانند روزانه ۲ قاشق چای خوری از شربت نئوتادین استفاده کنند تا علائم آلرژی یا کهیر از بین برود. برای کودکان ۶ تا ۱۱ سال روزانه یک قاشق چای خوری شربت نئوتادین و برای کودکان ۴ تا ۶ سال نصف قاشق چای خوری شربت مناسب است.

دوز مصرفی برای درمان تب یونجه

بزرگسالان و کودکان بالای ۱۲ سال می‌توانند روزانه یک عدد قرص نئوتادین ۵ را استفاده کنند. کودکان ۶ تا ۱۱ سال بهتر است نصف قرص نئوتادین ۵ را در روز مصرف کنند. برای کودکان کمتر از ۶ سال دوز دارو توسط پزشک و بر اساس وزن تعیین می‌شود.

موارد منع مصرف نئوتادین

 • در صورت سابقه حساسیت به دس لوراتادین و هر یک از اجزای تشکیل‌دهنده این دارو و یا لوراتادین باید به پزشک معالج اطلاع داده شود.
 • مصرف نئوتادین در طی دوران بارداری مورد مطالعه قرار نگرفته است به همین علت مصرف نئوتادین طی دوران بارداری باید تحت نظر پزشک متخصص و بااحتیاط انجام شود.
 • نئوتادین در مقادیر جزئی در شیر مادر ترشح می‌شود و ممکن است باعث بروز عوارض ناخواسته در کودک شیرخوار شود، ضمن آن‌ که ممکن است جریان شیر را نیز کاهش دهد. بنابراین مصرف آن در دوران شیردهی توصیه نمی‌شود.
 • استفاده از داروها به کودکان زیر ۶ سال می‌تواند عوارض جانبی بسیار جدی به همراه داشته باشد. حتماً داروها مطابق دستور پزشک برای کودکان مصرف شود.
 • افرادی که دارای سابقه بیماری انسداد گردنه مثانه، هیپروتروفی، علامت پروستات و احتباس ادرار هستند نباید از این دارو استفاده کنند زیرا ممکن است باعث وخامت حال و احتباس ادراری شود.
 • افرادی که مشکلات چشمی دارند باید قبل از مصرف نئوتادین با پزشک خود مشورت کنند زیرا این دارو ممکن است باعث افزایش مختصر فشار داخلی چشم شود.
 • نئوتادین ممکن است در نتایج آزمون‌های پوستی که برای تشخیص آلرژی انجام می‌شوند تأثیر بگذارد.
 • نئوتادین اثرات الکل، سایر داروهای تضعیف کننده سیستم اعصاب مرکزی (CNS) شامل مسکن‌ها، آرام بخش‌ها یا داروهای خواب‌آور، داروهای ضد درد با نسخه یا مخدرها، باربیتورات ها، داروهای ضد تشنج، شل کننده‌های عضلانی و داروهای بیهوشی شامل بی حس کننده‌های دندان را افزایش می‌دهد.

عوارض جانبی نئوتادین

 • سردرد
 • حالت تهوع
 • اسهال
 • سرگیجه
 • گلودرد
 • خشکی دهان
 • درد عضلانی
 • خستگی مفرط
 • خواب‌آلودگی
 • قاعدگی دردناک
 • ناراحتی معده
 • از دست‌ دادن اشتها
 • اسهال
 • مشکل خواب.

برخی از عوارض جانبی دس لوراتادین جدی هستند و باید در صورت مشاهده این علائم مصرف دارو را متوقف کنید. از جمله:

 • راش
 • خارش
 • مشکل در تنفس یا بلع
 • تورم صورت، گلو، زبان، لب‌ها، دست و پا.

تداخل‌های دارویی نئوتادین

مصرف همزمان نئوتادین و اریترومایسین، آزیترومایسین، کتوکونازول، فلوکستین، سایمتیدین ممکن است سطح پلاسمایی دس لوراتادین را بدون تغییر در اثرات بالینی دارو، افزایش دهد.

در صورت مصرف همزمان نئوتادین و داروهای مهار کننده منو آمین اکسیداز (MAO) شامل ایزوکربوکسازید، فنلزین، پروکاربازین، سلجیلین و ترانیل سیپرومین، ممکن است عوارض جانبی دس لوراتادین شدت یابد؛ لذا از مصرف همزمان این داروها باید خودداری شود.

همچنین ممکن است ،داروهای آتورواستاتین، لدیپاسویر، لوپیناویر، اومبیتاسویر، پاریتاپرویر، ریتوناویر، ساکویناویر، دروندارون، تاکرولیموس، تاموکسیفن، سانیتینیب، واندتانیب، ومورافنیب، لاپاتینیب و فلوکستین با نئوتادین تداخل داشته باشند.

داروهای قلبی زمانی که با نئوتادین مصرف شود می‌تواند میزان دس لوراتادین را در بدن افزایش دهد که این باعث می‌شود عوارض جانبی را تشدید کند.

برخی داروهای کلسترول نباید با نئوتادین مصرف شود زیرا می‌تواند میزان دس لوراتادین را در بدن افزایش دهد که باعث عوارض جانبی بیشتری شود.

توصیه ها

 • نیاز به کاهش دوز در افراد با نارسایی کلیوی و کبدی وجود دارد ( بهتر است هر ۴۸ ساعت مصرف گردد به جای هر ۲۴ ساعت )
 • در صورت مصرف طولانی مدت پیش از شروع درمان cr بیمار چک شود.

با تشکر دکتر قاسمی موسس و مسئول فنی داروخانه آنلاین دیجی دارو 1402/03/11

امنیک

امنیک

سلام به دوستان و همراهان سایت داروخانه انلاین دیجی دارو. امروز هفتم خردادماه 1402 هجری شمسی است. امیدوارم در این روز گرم بهاری بهترین اتفاقات را تجربه کرده باشین. بعد از چند روز درگیری با اتفاقات مرتبط با سایت و آشنایی با چندتا عزیز برای پشتیبانی سایت از دیروز دوباره پر قدرت برای خدمت به هم وطنان عزیز برگشتیم.

بحث امروز ما کپسول امنیک می باشد. امنیک برند هلندی کپسول تامسولوسین می باشد. بهترین برندی که در مارکت وجود دارد همین برند امنیک می باشد. البته در گذشته تامسولوسین هگزال هم موجود بود که واقعا بسیار با کیفیت و طرفداران خاص خودش رو داشت. برند ایرانی و پر طرفدار تامسولوسین کپسول های 0.4 میلی گرم پروترال می باشد که شرکت سازنده آن شرکت داروسازی تسنیم می باشد. با یک نگاه اجمالی و سریع کاملا می شود مطمئین شد که پروترال را از روی برند هلندی آن یعنی امنیک کپی برداری کرده اند. 

جزء فعال کپسول امنیک، تامسولوسین است که باعث کاهش فشار روی عضلات پروستات و پیشابراه و عبور راحت تر ادرار در مسیر پیشابراه و تسهیل در ادرار کردن می شود. کپسول آمنیک ۰.۴ mg شامل 0.4 میلی گرم هیدروکلراید تامسولوسین است. کپسول های omnic به رنگ نارنجی و سبز زیتونی با علامت 0.4 روی قسمت سبز کپسول و علامت یامانوچی و 701 روی قسمت نارنجی کپسول است. این کپسول توسط مردان، که برای درمان علائم پروستات بزرگ یا همان هیپرپلازی خوش خیم پروستات (BPH)، مورد استفاده قرار می گیرد. این کپسول با شل کردن عضلات پروستات و عضلات گردن مثانه دفع ادرار را راحت تر می کند همچنین این کپسول علائم هیپریلازی پروستات مانند مشکل در شروع جریان ادرار، جریان ادرار ضعیف یا احساس نیاز به ادرار کردن فوری اغلب در نیمه شب، از بین می برد.

نحوه عملکرد قرص امنیک:

جز فعال omnic ، تامسولوسین است، یک بلوک کننده گیرنده آلفا یک که باعث کاهش فشار روی عضلات پروستات و پیشابراه و عبور راحت تر ادرار در مسیر پیشابراه و تسهیل در ادرار کردن میشود. این دارو در مردان برای درمان مشکلات ناشی از هیپرپلازی خوش خیم پروستات همانند : مشکل در ادرار کردن، قطره قطره ادرار کردن، فوریت در ادرار کردن و شب ادراری استفاده می شود. 

نحوه مصرف کپسول آمنیک:

دوز طبیعی آن روزانه یک کپسول می باشد که بعد از صبحانه یا اولین وعده غذایی باید استفاده شود. کپسول باید به صورت یکجا بلعیده شده و از جویدن یا خرد کردن خودداری شود. کپسول امنیک معمولا یک بار در روز و تقریبا 30 دقیقه بعد از خوردن یک وعده ی غذایی باید مصرف شود. سعی کنید این دارو را هر روز به طور همزمان مصرف کنید. 

عوارض قرص امنیک:

گیجی به خصوص حین نشستن وایستادن، انزال غیر طبیعی، ضعف، سردرد، تپش قلب، آبریزش یا گرفتگی بینی و واکنش های حساسیتی خارش و راش پوستی و تورم موضعی. گاها تهوع، اسهال و یبوست. به ندرت از حال رفتن و به صورت خیلی نادر پریاپیسم ( نعوظ ناخواسته طول کشیده و دردناک که نیازمند اقدام درمانی فوری می باشد). اگر عارضه دارویی دیگری رو تجربه کردید حتما با پزشک و داروساز خود در میان بگذارید.

کپسول های امنیک در داروخانه دکتر قاسمی موجود می باشد. با در دست داشتن نسخه می توانید خرید خود را از ما انجام دهید. با کلیک کردن بروی تماس با ما می توانید با کارشناسان یا خود دکتر قاسمی صحبت کرده و نسخه خود را دریافت نمایید. 

با تشکر دکتر قاسمی موسس و مسئول فنی داروخانه آنلاین دیجی دارو. 1402/03/07 

 

بهترين قرص برای بزرگ شدن سينه

بهترين قرص برای بزرگ شدن سينه

بهترين قرص برای بزرگ شدن سينه، سلام به دوستان و یاران همیشگی وب سایت دیجی دارو. امروز 31 اردیبهشت ماه و یک روز بارانی با هوای دلنشین بهاری می باشد. امیدوارم روز خوبی را سپری کرده باشین. بحث امروز ما بهترین قرص ها برای افزایش سایز سینه می باشد. بزرگ کردن سینه با قرص سیپروترون کامپاند یکی از بهترین روش ها می باشد. این قرص برای جلوگیری از بارداری، منظم‌ کردن قاعدگی و بزرگ کردن سینه‌ها استفاده می‌شود. قرص سیپروترون کامپاند به دلیل دارا بودن هورمون استروژن زیاد، به تحریک رشد پستان کمک می‌کند.

قرص سیپروترون کامپاند چیست؟

قرص سیپروترون یک آنتی آندروژن است که عملکرد تستوسترون (و متابولیت آن دی هیدروتستوسترون) روی بافت ها را سرکوب می‌کند. این دارو با مسدود کردن گیرنده‌ های آندروژن عمل می‌کند که از اتصال آندروژن‌ ها به آن‌ ها جلوگیری می‌کند و هورمون لوتئینیزه کننده را سرکوب می‌کند (که به نوبه خود باعث کاهش سطح تستوسترون می‌شود). این قرص یک آنتی آندروژن است که به شکل استات آن (سیپروترون استات) خاصیت پروژستاتیک نیز دارد. این دارو در درمان بیش‌ جنس‌ گرایی در مردان، به‌ عنوان تسکین‌ دهنده در سرطان پروستات، و در ترکیب با استروژن، برای درمان آکنه‌ های شدید و هیرسوتیسم در زنان استفاده می‌شود.

این قرص حاوی دو نوع هورمون جنسی است، یک پروژسترون به نام سیپروترون استات و یک استروژن به نام اتینیل استرادیول. این دارو در زنان در سنین باروری که به دلیل افزایش حساسیت به آندروژن در بدن از شرایطی رنج می‌برند استفاده می‌شود. آندروژن ها هورمون هایی در بدن هستند که باعث می‌شوند فرد ویژگی های مردانه بیشتری را نشان دهد. زنانی که حساسیت بیشتری به آندروژن دارند ممکن است شرایطی مانند آکنه، پوست بسیار چرب یا رشد بیش از حد مو در نواحی خاصی از صورت یا بدن داشته باشند. این دارو همچنین پیشگیری از بارداری خوراکی موثری را در زنان تحت درمان برای شرایط فوق فراهم می‌کند.

حراج باورنکردنی دیجی دارو از دست ندهید، روی تصویر کلیک کنید.

نحوه مصرف قرص سیپروترون کامپاند

 • اگر برای هر یک از شرایط فوق از سیپروترون کامپاند استفاده می‌کنید، نباید همزمان از هیچ داروی ضد بارداری هورمونی دیگری استفاده کنید.
 • بدون مشورت با متخصص مراقبت های بهداشتی، مصرف داروهای خود را قطع نکنید.
 • این دارو را باید بعد از غذا مصرف کنید.
 • اگر از آن برای اهداف پیشگیری از بارداری نیز استفاده می‌کنید، یک روش مانع برای پیشگیری از بارداری مانند کاندوم، برای 7 روز اول مصرف این دارو برای اولین بار توصیه می‌شود.
 • شما باید روزانه یک قرص زرد (فعال) را به مدت 21 روز متوالی، ترجیحاً هر روز در همان زمان مصرف کنید. هر بسته بعدی پس از یک فاصله 7 روزه بدون قرص یا دوره 7 روزه از قرص های سفید (غیرفعال) شروع می‌شود، که در طی آن معمولاً خونریزی رخ می‌دهد. این معمولاً در روز 2-3 پس از مصرف آخرین قرص زرد (فعال) شروع می‌شود و ممکن است قبل از شروع بسته بعدی تمام نشده باشد.

دوستان در نظر داشته باشین راههای دیگری هم برای افزایش سایز سینه ها وجود دارد که به اختصار آنها را شرح می دهم:

– بزرگ شدن سينه با قرص ال دی

قرص ال دی یا قرص ضد بارداری با دارا بودن هورمون زنانه استروژن نه تنها در مواردی مانند جلوگیری از بارداری و درمان اختلال قاعدگی کاربرد دارد بلکه سال هاست اثرات آن در بزرگ کردن سینه ها به اثبات رسیده است .این قرص های به ظاهر کوچک در تسریع روند رشد سینه ها تاثیر بسزایی داشته و استروژن موجود در آن به تحریک رشد بافت سینه کمک بسیاری می نماید. البته فراموش نکنید راه های ارائه شده قبلی برای افزایش سایز سینه ها روش های بی عارضه ای بوده و  برای بزرگ شدن سینه با قرص ال دی می بایست احتیاط کرده و برای جلوگیری از بروز عارض ناخواسته این عمل حتما تحت نظر پزشک انجام گیرد.

– ويتامين E و بزرگ شدن سينه

ویتامین  e و بزرگ شدن سینه ارتباط مستقیم و تنگاتنگی با هم دارند .این ویتامین راز جوانی است و استفاده از این اکسیر شفابخش به صورت خوراکی و موضعی در بزرگ شدن سینه ها نقش موثری دارد .شما می توانید با تهیه کپسول ,ویتامین ای و سوراخ کردن آن محتویات آن را بر روی سینه مالیده و ماساژ دهید و یا با مصرف خوراکی های حاوی این ویتامین مانند تخم مرغ،ماهی ، آووکادو ، گردو،روغن زیتون ،زیتون ،بادام زمینی و ….این ویتامین را به راحتی به بدنتان انتقال دهید .

– بزرگ شدن سینه با ورزش

انجام تمرینات ورزشی مانند پوش آپ دیوار ،یوگا یا پیلاتس ،فشار دادن دو کف دست ،پرس سینه ،شنا سوئدی ،پرواز دست ها به سمت پایین و …پس از سه ماه تمرین مداوم و منظم از روش های موثر خوش فرم شدن سینه های شما بدون نیاز به روش های جراحی خواهد بود .

امیدوارم از مطلب امروز مجله دیجی دارو بهره کافی را برده باشین. با تشکر دکتر قاسمی 1402/02/31

کپسول ترنسید برای لک صورت

کپسول ترنسید برای لک صورت

سلام دوستان عزیز. اول هفته خوبی را سپری کرده باشین. امروز 30 اردیبهشت ماه 1402 شمسی است. امروز مبحث بسیار داغ و کاملا جدید را برای شما عزیزان آوردم. از بین بردن لک های صورت به وسیله کپسول ترنسید یا کپسول ترانگزامیک اسید. کپسول هایی مانند ترانگزامیک اسید یا ترنسید،کپسول های بسیار موثر و تاثیر گذاری در زمینه رفع لک های پوستی هستند، اما یکی از مشکلاتی که این کپسول ها دارند، امکان به همراه داشتن عوارضی همچون لخته شدن خون در پا و یا آمبولی ریه به خصوص در افرادی که سابقه خانوادگی پزشکی خوبی ندارند می باشد.

داشتن پوستی شفاف و صاف برای هر فردی یکی از عواملی می باشد که امروزه موجب افزایش اعتماد به نفس در افراد می شود. همچنین باید توجه داشته باشید اگر هر چه سریع تر برای نابودی لک صورت خود اقدام نکنید امکان دارد جای آن برای همیشه روی پوست شما بماند و دیگر نتوانید آن را از بین ببرید. بنابراین باید برای رفع سریع آن اقداماتی انجام دهید.

به طور کلی راه های زیادی برای از بین بردن لک های صورت وجود دارد که در لیست زیر انواع روش های آن را برای شما قرار داده ایم:

 • استفاده از انواع میوه ها و مواد معدنی
 • استفاده از انواع کرم ها برای از بین بردن لک های پوستی
 • از بین بردن لک صورت با لیزر
 • از بین بردن لک صورت با قرص
 • استفاده از انواع ماسک ها برای زیباسازی پوست

ترانگزامیک به طور گسترده برای تسریع انعقاد خون و کاهش خونریزی در جراحات استفاده می شود. به طور دقیق تر، ترانگزامیک اسید با مهار پلاسمینوژن از تبدیل آن به پلاسمین (فیبرینولیز) جلوگیری می کند و سبب پایدار ماندن رشته های فیبرین و بند آمدن سریع تر خون ریزی می گردد. از آنجایی که در پروسه ایجاد لک، فعالیت پلاسمین افزایش پیدا می کند، ترانگزامیک اسید به عنوان گزینه ای مناسب مطرح می گردد که با مهار فعالیت پلاسمین می تواند تولید ملانین را کاهش دهد.

لک ملاسما یا لک بارداری، نوعی لک است که به صورت لک های بزرگ با حاشیه مشخص روی گونه، پیشانی و چانه ظاهر می شود و با تغییرات هورمونی مرتبط است. این لک ها بیشتر در خانم ها و همزمان با بارداری ظاهر می گردد، اما گاهاً در آقایان نیز مشاهده می شود. این لک ها به صورت تدریجی و مزمن ایجاد می شوند و درمان آنها دشوار است. مشاهده شده که در این نوع لک، فعالیت پلاسمین افزایش می یابد و ترانگزامیک اسید با کاهش پلاسمین، به عنوان گزینه ای مناسب در بهبود و درمان ملاسما موثر می باشد.

ترانگزامیک اسید در درمان ملاسما و PIH (لک ناشی از التهاب) به صورت زیر پوستی (Microinjection و Microneedling) تزریق می گردد. مطالعات مختلفی اثر بخشی تزریق زیرجلدی ترانگزامیک اسید را با لایه برداری شیمیایی، لیزرتراپی، کرایوتراپی مقایسه کرده اند و اثر آن را قابل توجه دانسته اند. بدیهی است زمانی تزریق ترانگزامیک اسید برای لک صورت صورت می گیرد که درمان موضعی پاسخدهی مطلوب را ایجاد نکرده باشد.

نه تنها فرم تزریقی بلکه فرم خوراکی ترانگزامیک اسید هم دارای اثرات ضد لک خوبی می باشد؛ بدین صورت که مصرف دو بار در روز کپسول ترانگزامیک اسید 250 میلی گرم به مدت حداقل 3 ماه اثرات ضد لک قابل توجهی نشان داده است. در مطالعات صورت گرفته عوارض جانبی جدی در مصرف خوراکی آن گزارش نشده است، اما با توجه به عوارض جانبی بیشتر فرم خوراکی در مقایسه با فرم موضعی، مصرف خوراکی آن برای درمان لک توصیه نمی گردد.

امیدوارم از مطلب امروز مجله دیجی دارو بهره کافی را برده باشید. با تشکر دکتر قاسمی 1402/02/30

واکسن گارداسیل

واکسن گارداسیل

سلام روز آدینه به خیر و شادی.امیدوارم آخر هفته خوبی را همراه عزیزانتان تا این لحظه سپری کرده باشین. امروز جمعه 29 فروردین ماه 1402 شمسی است. بحث داغ امروز ما واکسن گارداسیل یا همون واکسن پیشگیری از زگیل تناسلی یا HPV  می باشد. در این مطلب کاملا به این موضوع خواهیم پرداخت.

واکسیناسیون Gardasil در برابر سایر عفونت‌هایی که در طول رابطه جنسی منتشر می‌شوند، مانند کلامیدیا، هرپس، سفلیس و …، ایمنی ایجاد نمی‌کند بنابراین حتی با انجام واکسیناسیون، رابطه جنسی ایمن بسیار مهم است. عفونت‌های ویروس زگیل تناسلی HPV می‌توانند از طریق هر تماس پوستی منتقل شوند و معمولاً در انگشتان، دست‌ها، دهان و اندام تناسلی دیده می‌شوند. این به این معنی است که ویروس می تواند در طول هر نوع فعالیت جنسی، از جمله لمس کردن، پخش شود. پس دوستان توجه داشته باشین که راههای پیشگیری را کاملا در طوا رابطه جنسی حفظ نمایید.

بعضی از شرکت های پخش مثل شرکت بهستان پخش  اقدام به پخش واکسن گارداسیل می کنند. این واکسن به صورت سهمیه بندی و خیلی محدود در اختیار داروخانه ها قرار می گیرد. داروخانه آنلاین دیجی دارو هم گاهی اوقان چند عدد سهمیه دریافت می کند. دوستانی که مایل به تهیه این واکسن از داروخانه دکتر قاسمی هستند با در دست داشتن نسخه پزشک به صورت حضوری به داروخانه مراجعه کرده و واکسن گارداسیل را دریافت کنند. این واکسن به صورت یخچالی بوده و باید حتما زنجیره سرمای آن رعایت شود. پس دمای مناسب آن بین 2 تا 8 درجه سانتیگراد می باشد.

 واکسن گارداسیل 9، در برابر 9 نوع ویروس زگیل تناسلی HPV (6 ،11 ،16 ،18 ،31 ،33 ،45 ،52 و 58) ایمنی ایجاد می کند. در بین ویروس زگیل تناسلی، انواع 16 و 18 علت اکثر (بیش از 80%) سرطان های دهانه رحم هستند. انواع 31، 33، 45، 52 و 58 باعث 15 درصد سرطان های دهانه رحم می شوند. انواع HPV نوع 6 و 11 باعث حدود 90 درصد زگیل های تناسلی می شود، بنابراین استفاده از گارداسیل 9 به محافظت از دختران و پسران در برابر سرطان و زگیل تناسلی کمک می کند.

حراج باورنکردنی دیجی دارو از دست ندهید، روی تصویر کلیک کنید.

واکسن گارداسیل به صورت 2 تزریق در بازو با فاصله حداقل 6 ماه تزریق می شود.

مهم است که هر دو دوز واکسن را تزریق کنید تا محافظت در برابر ویروس زگیل تناسلی کامل شود.
اما اگر به 3 دوز واکسن نیاز دارید توجه کنید که:

 • دوز دوم باید 2 ماه پس از دوز اول تزریق شود.
 • دوز سوم باید 4 ماه پس از دوز دوم تزریق شود.

دوستان در نظر داشته باشید که تزریق واکسن گارداسیل برای سنین بالای 26 سال توصیه نمی شود.

انواع واکسن گارداسیل:

 1. گارداسیل 9: گارداسیل آمریکایی واکسن HPV 9 ظرفیتی (Gardasil9، vHPV9)
 2. گارداسیل 4 :گارداسیل آمریکایی واکسن چهار ظرفیتی اچ پی وی (Gardasil، vHPV4)
 3. واکسن سرواریکس: واکسن دو ظرفیتی اچ پی وی (Cervarix، vHPV2) این واکسن را به صورت غلط گارداسیل آلمانی نیز می گویند.
 4. واکسن پاپیلوگارد: واکسن دو ظرفیتی HPV این واکسن را به صورت غلط گارداسیل ایرانی نیز می گویند.

بنابراین فقط دو نوع واکسن گارداسیل 9 و گارداسیل 4 ظرفیتی داریم. هر چهار واکسن ویروس پاپیلومای انسانی در برابر انواع ویروس اچ پی وی 16 و 18 که باعث بیشتر سرطان های دهانه رحم و واژن و مقعد می شوند، ایمنی ایجاد می کنند.

امیدوارم از مطلب امروز بهره کافی را برده باشید. با تشکر دکتر قاسمی موسس و مسئول فنی داروخانه آنلاین دیجی دارو 1402/02/29